Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Pavarësisht akuzave dhe kritikave Kuvendi voton pro, Denar Biba zgjidhet në krye të Autoritetit të Konkurrencës (Ja sa vota mori)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pak ditë pasi mori miratimin e Komisionit të Ekonomisë për t’u zgjedhur në krye të Autoritetit të Konkurrencës, ish-kreu i KQZ Denar Biba është votuar dit e sotme në Kuvend.

Me 72 vota pro dhe 37 kundër ai zgjedhur për të qenë në krye të Autoritetit të Konkurencës, duke zëvëndësuar Luljana Latifin. 

Në lidhje me këtë votim Partia Demokratike ka hedhur akuza se fletët e votimit nuk kanë firma të përfaqësuesve të saj, si anëtarë të Sekretariatit për Procedurat, Votimet dhe Etikën, siç e thotë rregullorja.

Ishte deputetja Flutura Açka ajo e cila tha nuk do të bëhej pjesë e kësaj “fasade”.

“Unë tërhiqem sepse nuk kam ndërmend të bëhem pjesë e kësaj fasade”, tha Açka.

vijon..

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img