Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Patozi e thotë hapur: Zgjedhjet mund të shtyhen vetëm nëse…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi i ftuar mbrëmjen e sotme në Repolitix ka folur për zgjedhjet e 30 qershorit.

Patozi është shprehur se presidenti Meta nuk mund t’i shtyjë zgjedhjet vetëm se do njëra palë.

Patozi ka shtuar se Bindja Demokratike është e përgatitur të futet në këtë proçes në çdo kohë.

‘Zgjedhjet shtyhen kur duan të gjitha palët. Presidenti nuk mund t’i shtyjë zgjedhjet vetëm se do njëra palë. Ne jemi të përgatitur të futemi në zgjedhje dhe do futemi në këtë proces kurdo që të mbahen ato. Ne kemi dashur që në këtë proces të jenë të gjithë aktorët’, tha Patozi.

Më shumë

spot_img