Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Pasuria marramendëse e këngëtares Dua Lipa

Shkruar nga Newsbomb

Dua Lipa ka forcuar pozicionin e saj si një nga artistet me fitime më të mëdha. Këngëtarja shqiptare me famë botërore

Këngëtarja shqiptare e lindur në Londër, ka nisur karrierën muzikore në moshën 14-vjeçare.

Kënga “New Rules” shënoi një moment historik, duke arritur vendin e parë në Mbretërinë e Bashkuar e në shumë vende të tjera. Ajo tani ka një vlerë neto marramendëse prej 35 milionë dollarësh.

Kujtojmë që suksesi i Dua Lipës u rrit në vitin 2021 me publikimin e këngëve si “Can They Hear Us” dhe bashkëpunimet me ikona muzikore si Elton John në “Cold Heart (Pnau remix).

Në vitin 2022, ajo bashkëpunoi me Megan Thee Stallion në “Sëeetest Pie”, duke treguar shkathtësinë e saj brilante.

@Credits: Variety @Credits: Variety

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese