Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Pastrohet “Bregu i Lumit” / Tirana e pastër, promovimi më i mirë që mund t’i bëhet qytetit tonë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtoria e Përgjithshme e Pastrimit dhe Gjelbërimit po punon intensivisht është gjithmonë në shërbim të qytetit, për ta bërë çdo ditë dhe më të bukur Tiranën.

Kjo është e dukshme dhe e prekshme nga të gjithë falë transformimeve masive të ndodhura së fundmi në qytet tonë.

Pas shtimit të hapësirave të gjelbërta që mbetet nje nga prioritetet, fokusi i Drejtorisë së Gjelbërimit është përqëndruar këto ditë në largimin e mbetjeve urbane në zona problematike të qytetit.

Ndaj prej ditësh ata janë stacionuar në zonën e bregut të lumit duke ndërmarr nje aksion pastrimi duke evaduar mbetje inerte pergjate gjithe bregut lumit ne njs Nr.4, nr.8 nr.9 dhe nr.11.

Ta shëndrrojmë Tiranën në qytetin model për pastërtine dhe gjelbërimin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img