Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Pastrim parash dhe kokainë, shqiptari në Angli merr dënimin e rëndë (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është dënuar me 15 vite burg pasi është akuzuar për shpërndarje kokaine dhe pastrim parash në Angli.

Mediat britanike bëjnë me dije se ai është Ervin Patku, 43 vjeç. Ai u kap nga policia gjatë një operacioni në dhjetor 2020.

Hetimi filloi pasi oficerët analizuan mesazhet e dërguara nga Patku në Encrochat, një platformë e koduar e mesazheve që u përdor kryesisht nga kriminelët dhe u rrëzua pas një hetimi në të gjithë Evropën.

Nën pseudonimin ‘veteranbeer’, Patru shkëmbeu 14,000 rreshta mesazhesh në lidhje me shitjen e kokainës të Klasit A. U gjetën gjithashtu mesazhe që lidhnin Patru me një arrestim të mëparshëm kur një shtetasi shqiptar iu gjetën katër kilogramë kokainë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img