Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Pastrim parash, arrestohet producenti i ‘Wolf of Wall Street’

spot_img

Lajme të ngjashëm

b230201c4408e0837fd73961a91779eb

Producenti i filmit ‘Wolf of Wall Street’, Riza Aziz, është arrestuar në Malajzi nën dyshimin për pastrim parash. 

 Prokurorët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar kompaninë e prodhimit të Riza Aziz për shpërdorim të parave të një fondi shtetëror miliarda Dollarësh për të financuar filmin.

Mamaja e Aziz dhe njerku i tij, ish-Kryeministri malajzian Najib Razak, janë të dy të akuzuar për korrupsion. Prritet që Riza Aziz të dalë të premten para gjykatës për t’u përballur me akuzat.

Producenti i Hollywood-it njihet veçanërisht për filmat ku pjesëmarrës ka qenë aktori i njohur Leonardo Di Caprio.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img