Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3bb3e9e4c71bbf9a72e2f951be854272

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Marinela Osmani, pas kërkesës së kësaj të fundit.

“Trupi gjykues ka administruar dje një kërkesë nga subjekti i rivlerësimit, kërkesë proceduriale, e cila kërkon çeljen e hetimit dhe për dy kriteret e tjera, ate të figurës dhe të vlerësimit profesional,” tha kryesuesja e trupit gjykues, Etleda Çiftja. Ajo shtoi se subjekti do të njoftohet për ecurinë e procesit të rivlerësimit përmes postës elektronike.

Dy anëtaret e tjera të trupit gjykues janë Brunilda Bekteshi dhe Suela Zhegu. Në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar në seancën e të premtes ishte i pranishëm Ferdinando Buatier.

Marinela Osmani ka përfunduar studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2005 dhe është emëruar gjyqtare në Gjykatën e Vlorës. Në vitin 2011, ajo është transferuar në Gjykatën e Tiranës, ndërsa prej shkurtit 2020 punon si këshilltare ligjore e komanduar pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img