Pasojat e uraganit “Irma”/ Shumë njerëz të bllokuar, vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit

Publikuar tek: bota, më 13:39 14-09-2017 Pasojat e uraganit “Irma”/  Shumë njerëz të bllokuar,  vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit

Uragani “Irma” u qetësua, por pasojat që la pas janë të panumërueshme, në Florida dhe në të gjitha vendet që preku.

Të paktën 24 persona kanë humbur jetën në ishujt Keys të Floridas. Midis viktimave ishin edhe 6 pacientë të një azili të moshuarish ditën e djeshme, në afërsi të Hollywood. Ndërkohë policia ka filluar hetimet në lidhje me zbardhjen e plotë të shkaqeve të vdekjes së të moshuarve në azil.

Autoritetet vendase kanë njoftuar se vazhdojë operacionet e kërkim-shpëtimit për të humburit, që mund të kenë mbetur nën rrënojat e shkatërruara nga uragani, raporton CNN.

Sakaq, në Shtetet e Bashkuara janë mbledhur me dhjetëra milionë dollarë në një program televiz, për tu ardhur në ndihmë vendeve të prekura nga uragani “Irma” dhe “Harvey".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manovra bjello-ruse "Sapad", kërcënim për vendet perendimore
Si duket Disney World pas uraganit “Irma” (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011350154876709
array(1) { ["section"]=> string(95) "pasojat-e-uraganit-irma-shume-njerez-te-bllokuar-vazhdojne-operacionet-e-kerkim-shpetimit-92328" }