Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Pasojat e tërmeteve, pallatet e vjetra e pësojnë keq në Ndroq dhe Farkë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e493c6ad7968346d505d52b1444315ff

Pallatet dhe banesat e vjetra kanë qenë ‘viktimat’ e para të dy tërmeteve të fuqishme që ranë sot në zoNën Durrës-Tiranë.

Në Ndoq dhe Farkë, dëme të mëdha janë shkaktuar në disa prej pallateve të vjetra. Në njërin prej pallateve, muret e disa apartameve kanë pësuar çarje të thella, ndërsa dhe një pjesë e fasadës është shembur.

Dëme të shumta janë regjistruar në shumë qytete të vendit. Dy tërmetet e intervalit kohor 16:04-16:15 u konsideruan si më të fuqishmet në 20-30 vitet e fundit.

ndroq.jpg

pallati i vjetes.jpg
valixhe.jpg

fasada.jpg

demet 11111.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img