Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pasojat e tërmeteve në Greqi, rreth 900 shtëpi janë të pabanueshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5a0212a2593dcf319881a4527bcef6c0

Tërmetet që goditën Greqinë këtë javë kanë lënë pas dëme të mëdha materiale, pasi deri më tani nga inspektimi i autoriteteve kanë dalë 898 shtëpi të pabanueshme.

Zonat e Larisës dhe Elasonas u goditën ditën e enjte nga dy tërmete të fuqishëm me magnitudë 6.2 dhe 5.9 ballë të shkallës Rihter.

Por autoritetet janë shprehur se do të ketë edhe shembje të tjera të spitaleve, shkollave dhe kishave që kanë pësuar dëme të mëdha në strukturë.

Drejt zonave më të goditura janë dërguar çadra për të ndihmuar njerëzit që kanë mbetur të pastrehë, ndërkohë që po punohet për të riparuar problemet në shtyllat elektrike, pasi shumë zona kanë mbetur pa energji.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img