Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Paskal Milo: Ka ambasadorë që përgatisin terrenin dhe bëjnë biznes në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Historiani dhe ish ministri Paskal Milo thotë se ka ambasadorë të nivelit të dytë apo dhe të tretë që krijojnë terrenin në Shqipëri gjatë kohës që janë në detyrë dhe më pas kthehen për të bërë biznes.

“Unë mund t’ju them se ka pasur edhe ambasadorë të nivelit të dytë e të tretë në Shqipëri që kanë përgatitur terrenin që në momentin që mbarojnë mandatin të mund të rikthehen në Shqipëri për të bërë biznes.

Këtu vijnë ambasadorë të ndryshëm që në vendet e tyre lejohen të përcaktojnë orientimin politik. Kur vijnë në Shqipëri ata krijojnë një lloj marrëdhënie me forcat pulitke që janë aleate apo mbështetëse të partive që përfaqësojnë në vendin e tyre”, tha Paskal Milo në emisionin “Studio e Hapur”.

Më shumë

spot_img