Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Paskal Milo: Ambasadorët më thanë, nëse burgosni Berishën…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

23ef63adbf1f44d30be55643366886c4

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo i ftuar në ‘Open’ tregoi se gjatë periudhës kur në Kuvendin e Shqipërisë po diskutohej heqja e imunitetit të Sali Berishës, ambasadorët e huaj në vend i komunikuan se nëse arrestohet Berisha, Shqipërisë do i ndërpriten të gjitha ndihmat.

Sipas Milos, ambasadorët nuk sillen gjithmonë në përputhje me parimet demokratike në vend.

‘Pas grushtit të shtetit në vitin 1998, u mblodh Parlamenti për heqjen e imunitetin të Sali Berishës. Gjatë asaj kohe, nën cilësinë e ministrit pata takime me ambasadorin amerikan, gjerman dhe italian. Thuajse njëzëri më tha se nëse arrestoni Sali Berishën, atëherë do u ndërpresim të gjitha ndihmat’, tha Milo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img