Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pasioni i pazbuluar i Ilir Metës: E rrëfen sot për gazetarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

031d19983923444413390c305dc6aa18

Kryeparlamentari Ilir Meta ka marrë sot pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për gazetarine ekonomike, Vangjush Gambeta, organizuar për të shtatin vit radhazi nga Unioni i Gazetareve Shqiptarë, nga ku ka zbuluar edhe një pasion të hershëm të tijin.

Çmimi i karrierës shkoi për Thanas Dinon dhe Ahmet Shqarrin. Këtij të fundit ia dorëzoi çertifikaten vetë parlamentari i cili u shpreh: “Më vjen mirë që i jap Ahmet Shqarrit çmimin sepse kam dhe një eksperiencë, përgjatë dy viteve kam komentuar me të ndeshjet”. Pyetur nga newsbomb.al, nëse donte të thoshte se ka punuar gazetar Meta u përgjigj: “Nëse mund të thuhet amator në fillimet e mia”.

LEXO EDHENdahen çmimet “Vangjush Gambeta”: Ja gazetarët që rrëmbyen çertifikatat si më të mirët e 2016-ës

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img