Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Pasi votoi në Shqipëri, Albin Kurti rikthehet në Kosovë: Votimi është detyrë qytetare për ata që e duan demokracinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është rikthyer sërish në Kosovë, pasi erdhi në Shqipëri për të votuar.

Pasi ka mbërritur në Kosovë, ai ka bërë një postim në rrjetet sociale ku shkruan se demokracia është sistemi që shqiptarët gjithmonë kanë dashur.

Kurti shprehet se votimi është detyrë qytetare për ata që e duan demokracinë.

“U ktheva në Kosovë, por paradite isha në Shqipëri për të votuar. Demokracia është sistemi që shqiptarët gjithnjë kanë dashur, dhe votimi është detyrë qytetare për ata që e duan demokracinë”,- shkruan Albin Kurti.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img