Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Pasi u riatdhesuan, Antiterrori do të marrë në pyetje të gjithë të kthyerit nga kampi i ferrit në “Al Hol”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasi u kthyen në Shqipëri, Antiterrori do të marrë në pyetje 19 qytetarët shqiptarë të cilët u kthyen nga kampi famëkeq i “Al Holit” në Siri.

Bëhet fjalë për 5 gra dhe 14 fëmijë të mitur, të cilët u sollën në atdhe me një charter të vënë në dispozicion nga qeverisa shqiptare.

Ata do të pyeten në lidhje me qëndrimin e tyre në kapin në Siri.

Kujtojmë se, 19 qytetarët shqiptarë mbërritën në aeroportin e Rinasit më 1 gusht, teksa u pritën nga kryeministri, Edi Rama.

Ai më herët bëri me dije se në Siri do të zhvillohet një tjetër operacion për të riatdhesuar persona të tjerë të cilët kanë mbetur në Siri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img