Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

“Pashë gra të lumtura dhe doja t’i vrisja”, një person sulmon me thikë pasagjerët në trenin e Tokio-s, 10 të lënduar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një burrë sulmoi me thikë pasagjerët në një tren udhëtarësh në Tokio mbrëmjen e së premtes, duke plagosur 10 persona.

I dyshuari, një 36 vjeçar, raportohet se i tha policisë se “u acarua kur pa gra që dukeshin të lumtura dhe donte t’i vriste”, sipas raporteve të mediave lokale.

Një studente thuhet se është plagosur rëndë, ndërsa të tjerët kanë pësuar lëndime më të lehta.

Krime të tilla janë të rralla në Japoni, teksa në Tokio janë vendosur masa të rrepta sigurie.  

36-vjeçari sulmoi pasagjerët në një tren pranë stacionit Seijogakuen rreth orës 20:40 të premten, ndërsa treni u ndalua urgjentisht nga shoferi pasi dëgjoi zhurmat që vinin nga brenda kabinave.

Më shumë


spot_img








spot_img