Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pasditja dhe nata sjellin temperatura të ulta, mësoni si do jetë moti sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f568e939b7319e292e49cedcf96dcf3b

Parashikohet që pasditja dhe nata të sjellin rënie të temperaturave dhe për pasojë pjesa me e madhe e vendit tonë rrezikon të përfshihet nga reshjet e dëborës.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të vijojnç të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -9°C deri në 9°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 5 ballë.

Rajoni dhe Europa

Temperatura ekstremisht të ulta dhe reshje dëbore kanë përfshirë Europën Jugore POR edhe atë Lindore. Ndçrsa kthjellime dhe ngrica do të ketë pjesa tjetër e kontinetit. Konkretisht: Veriu, Qendra dhe Gadishulli Iberik.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img