Hapësire reklamuese

Aktualitet

Pas Vjosës edhe lumi Drin rrezikon daljen nga shtrati

Shkruar nga Newsbomb

Lumi Drino rrezikon daljen nga shtrati pas dëmtimit të argjinaturës në Vrisera të Dropullit. Si rezultat i motit të keq edhe katër fshatra kanë mbetur pa energji elektrike.

Dalja e lumit Drino nga shtrati këcënon përmbytjen e banesave. 

Moti i keq i këtyre ditëve ka sjellë probleme si: përmbytje dhe mungesë energjie në shumë qytete të vendit. Për këtë arsye është mbedhur Shtabi i Emergjencave. Kryeinspektori i Mjedisit, Agasi, ka thirrur në gadishmëri strukturat për të ndihmuar zonat e përmbytura. 

Më herët, Ministri Panariti njoftoi për rikthimin e energjisë elektrike në hidrovorin e Fierit i cili paraqiste gjithashtu rrezik për përmbytje.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese