Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Pas vizitës dy ditore në Turqi, Rama nesër në Greqi, zbardhet axhenda dhe tema e diskutimit mes palëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ad31fcd9649f9ac655b2c4c8a3def800

Kryeministri Edi Rama pas vizitës dy ditore në Turqi, do të shkojë në Greqi.

Mediat greke bëjnë me dije se Rama pas mbërritjes në Athinë do të zhvillojë takim me ministrin e Jashtëm Nikos Dendias.

Në orën 11:30 ai do të takohet Dendias dhe më pas do të shkojë në Pallatin Maximos, ku do të takohet me Kryeministrin Grek, Kyriakos Mitsotakis.

Mësohet se çështja për të cilën do të bisedohet është është zgjerimi i ujërave territoriale Greke në detin Jon.

Kryeministri Rama është planifikuar të largohet në 15:30 nga Greqia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img