Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Pas Varhelyi-t dhe Borrell, Rama takohet në Bruksel edhe me presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli

spot_img

Lajme të ngjashëm

78e632c49862ccae117fb277daa28ebc

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar ditën e sotme drejt Brukselit për Këshillin e 11 të stabilizim Asociimit.

Gjatë paradites ai takoi Shefin e Politikës së Jashtme të BE, Josep Borrell dhe komisionerin europian për zgjerim, Oliver Varhelyi, ndërsa tashmë është në një takim edhe me presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli.

Kujtojmë që kryeministri Edi Rama në Bruksel shoqërohet nga ministrja Olta Xhaçka, kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla dhe kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin, Zef Mazi, për të raportuar para vendeve europiane për rrugëtimin e vendit tonë drejt BE-së.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img