Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas tre orësh, përfundon takimi mes Greqisë dhe Turqisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

620b41ab49504ca9556489081f757d65

Pas tre orësh ka përfunduar takimi mes Greqisë dhe Turqisë.

Mediat greke shkruajnë se Greqia u përfaqësua në bisedime nga Ambasadorët Pavlos Apostolidis, ndërsa Turqia nga zëvendës Ministri i Jashtëm Sedat Onal dhe drejtori i Aeronautikës së Ministrisë së Jashtme Tsagatay Ertsiges.

Pala greke erdhi në bisedime me Turqinë pas gati pesë vjetësh, me objekt diskutimi vetëm caktimin e kufijve të zonave detare (EEZ, shelfi kontinental, ujërat territoriale).

Nuk ka ende asnjë informacion zyrtar në lidhje me bisedimet që janë zhvilluar.

Delegacioni grek, i udhëhequr nga ambasadori Pavlos Apostolidis, pritet të largohet nga Stambolli rreth orës 15:00 për t’u kthyer në Athinë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img