Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Pas tre orësh në Prokurori, flet Noka: Ja çfarë i kërkova Prokurorisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Flamur Nuka ka folur në media pas rreth 3 orësh, pasi ka dhënë dëshminë në Prokurorinë e Tiranës për protestën e 8 janarit.

Ai është shprehur se i ka kërkuar prokurorisë që te hetojë bashkë-mashtrimin publik, teksa ka përmendura edhe emrin se prokuroria duhet të hetojë Spartak Brahon DHE Sokol Bizhgën.

“Për të denocnuar pengmarrësin dhe pengun si dy persona minues për demokracinë në shtëpia, data 8 janar e dëshmoi këtë qartazi, shqiptarët dhe ndërkombëtarët panë që bunkeri i krijuar në selinë e PD nga pengu ishte i autorizuar nga pengmarrësi , kryesja e vetmja ishte pengmarrja e opozitës për të vdekur demokracinë në shqipëri. Me urdhër të pengmarrësit isha i thirrur në prokurori për një protestë legjitimne dhe demokratike dhe më paqësorja e zhvilluar ndonjëherë.

Për cilësinë që unë thirrem duhet të pyesni urdhëruesin Eid Ramës, prokurorisë i bëra thirrje për hetim për një mashtrim publik që pengu i ka bërë shqiptarëve për 18 dhjetor duke sajuar numra të gënjeshtër gjasme 5 mijë delegatë duke mashtruar ndërkombëtarët, mes emrave që lexoi pengu ka edhe të vdekur. Duhet të hetohet dhuna barbare nga poilcia ndaj demokratëve në shtëpinë e tyre, poilcia duhet të hetojë Spartak Brahon, i cili përhap terror dhe panik , duhet hetuar edhe Sokol Bizhga një polic me uniformë që ushtroi terron ndaj protestuesve. Vullnetin e demokratëve nuk e ndal dot askush. Shtëpia e lirisë është shtëpia e demokratëve, ajo shtëpi nuk duhet të ketë mercenarë dhe banditë”tha ai ndër të tjera.

Më shumë
spot_img
spot_img