Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Pas Thethit zbardhet edhe juglindja, reshjet e dëborës mbulojnë Korçën (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në rajonin juglindor kanë filluar reshjet  e bëborës, të cilat kanë qenë në lartësitë mbi 1300 metra.

Qarku i Korcës është zbardhur nga reshjet e sotme të dëborës, ndësra mjetet boëpastruese kanë filluar punën për pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës.

ARRSH iu bën thirrje shoferëve që të tregojnë kujdes, duke ulur shpejtësinë dhe  respektuar sinjalisteikën rrugore.

“Filluan reshjet e dëborës edhe në Dardhë në lartësinë mbi 1300 m

Kontraktori i mirëmbajtjes me mjetet borëpastruese ka bërë pastrimin e aksit dhe shpërndarjen e kripës. Qarkullimi kryhet pa probleme. Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë”, thuhet në njoftimin e ARRSH.

Më shumë
spot_img
spot_img