Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Pas Theresa May, Donald Trump fton në Shtëpinë e Bardhë Benjamin Netanjahun

spot_img

Lajme të ngjashëm

1c38a7cc13ea1df832a70c41a3128c32

Lideri i parë botëror që pritet të takohet me Presidentin e ri të SHBA-ve Donald Trump, është kryeministrja Britanike Theresa May. Takimi mes tyre pritet të zhvillohet javën e ardhshme.

Ndërsa sot Trump ka biseduar në telefon me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, të cilin e ka ftuar muajin tjetër në Shtëpinë e Bardhë.

Sipas burimeve të medieve izraelite biseda telefonike mes Trump dhe Netanyahut ka qenë “e ngrohtë”. Dy liderët pritet të dikutojnë për marrëveshjen nukleare të Iranit dhe procesin me Palestinën. /Newsbomb.al

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img