Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Pas tërmetit në Kroaci, termocentrali bërthamor pezullon aktivitetin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

21f1270e68b9f73a5ba5c4802b412490

Centrali bërthamor i Sllovenisë, Kërshko, u mbyll menjëherë pas tërmetit me madhësi 6,3 ballë Rihter që goditi Kroacinë.

Sipas agjencisë sllovene të lajmeve, STA, kjo është një procedurë normale në rastet e tërmeteve të forta.

Kujtojmë që pak më parë Kroacia u godit nga një tërmet 6,3 ballë të shkallës Rihter. Tërmeti u ndje edhe në Itali, Serbi dhe Bosnje-Hercegovinë. Edhe Sllovenia u godit nga një tërmet 5,2 ballë Rihter.

Deri më tani ka humbur jetën një fëmijë, ndërsa dyshohet për shumë të plagosur. Forcat e kërkim-shpëtimit vijojnë punën për të ndihmuar qytetarët e mbetur nën rrënoja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img