Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Pas tentativës për pengmarrje, nipi i Rrahman Rrajës u arratis në Dubai

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të tre personat që morën pjesë në një tentativë grabitjeje në një lokal në Lezhë, janë identifikuar nga policia dhe tashmë janë shpallur në kërkim.

Por të tre, përfshi edhe nipin e deputetit socialist Rrahman Rraja, Ramazani dhe dy shokët e tij Roan Brahimi dhe Alesio Dobrozi rezultojnë të jenë arratisur jashtë Shqipërisë.

Dyshohet se Ramazan Rraja pak kohë pas ngjarjes është larguar për në Dubai, një destinacion i preferuar për t’u fshehur nga shumë personazhe shqiptare të botës së krimit.

Motivi i konfliktit me pronarin e lokalit në një fshat të Lezhës, nuk dihet ende. Dyshohet se Rraja dhe dy shokët e tij kishin shkuar të armatosur në lokal për ta marrë atë peng, por rezultoi që nuk ndodhej në lokal.

Pronari i lokalit kishte vetëm pak ditë që kishte dalë nga burgu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img