Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Shqipëria do preket nga një stuhi e fortë, agjencia botërore meteorologjike paralajmëron rrezikun që po i kanoset rajonit: Do të ketë shira të rrëmbyeshëm dhe tornado

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas valës së të nxehtit dhe zjarreve, agjencia botërore meteorologjike, Sever Weather, ka paralajmëruar për një rrezik të mundshëm për shtetet e Gadishullit të Ballkanit.

Sipas tyre një stuhi do të godasë disa prej vendeve të Ballkanit, ku pritet të sjellë edhe shumë dëme.

Vendet më të rrezikuara të cilat do të goditen nga kjo stuhi janë Kroacia, Bosnjë, Serbia, Kosova, Mali i Zi, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut  ku erërat e forta mund të shkaktojnë dëme të përcjellura me shira të rrëmbyeshëm dhe përmbysje e madje edhe tornado.

Ashtu si dhe ishte parashikuar më herët nga meteorologët këtë të enjte po shohim një ndryshim të kushteve klimaterike, ku gjatë ditëve të vijim presim dhe reshje shiu.

rgtergh4h4hhh 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img