Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Pas takimit me Metën në Romë, drejtori i OBSH mesazh: Vlerësoj angazhimin e presidentit në luftën kundër Covid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka përcjellë një mesazh në twitter pas takimit me presidentin Ilir Meta në Romë.

Ai falenderon Metën për angazhimin që ka dhënë në luftën kundër koronavirusit.

albsig

“Faleminderit Presidenti Ilir Meta  për punën tuaj për të luftuar COVID19 në shtëpi dhe mbështetjen e forcimit të sistemit global shëndetësor për të parandaluar krizat e ardhshme. Mbështetja e Shqipërisë për një pakt ndërkombëtar të propozuar për gatishmërinë dhe reagimin ndaj pandemisë tregon përpjekjen tuaj për një glob të tokës më të sigurt” shkruan Ghebreyesus në postimin  e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img