Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas takimit me Kim, Kryemadhi: Me ambasadoren folëm për fushatës elektorale, kryeprokurori i Elbasanit në konflikt interesi, vëllai i tij i 3-ti në listën e PS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5677e34bf2296cef19f2f22da1355ad4

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pas takimit me ambasadoren Yuri Kim ka folur në një deklaratë për media.

Ajo u shpreh se me ambasadoren kanë diskutuar për situatën e fushatës elektorale në Elbasan. E pyetur nga gazetarët sesa deputet do të fitoj LSI në Elbasan ajo tha se do të marrë 4 mandate.

Ndër të tjera ajo ka hedhur edhe akuza duke thënë se Kryeprokurori i Elbasanit është në konflikt interesi me PS, pasi vëllai i tij kandidon i treti në listat e PS.

“Diskutuam për fushatën elektorale në të gjithë qarkun e Elbasant, ku ajo që ne diskutojmë ka rëndësi që t’i krijojmë shanse të gjithëve që të votojmë, të mos u ushtrohet presion qytetarëve dhe administratës për votën.

 Kryeprokurori i Elbasanit në konflikt interesi, vëllai i tij i 3-ti në listën e PS. Elbasani është qyteti më elitar sa i përket intelektualëve, forcës së gruas dhe rinisë, lista fituese e LSI i jep një shans të jashtëzakonshëm grave dhe vajzave për të qenë. Sa deputetë do marrim? Do luftojmë për të 4-tin, Rama ka Taluantin të 8 kështu që mos kini merak”, tha Kryemadhi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img