Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Pas takimeve me zyrtarët, presidenti i SHBA takon refugjatët ukrainas në Poloni

Lajme të ngjashëm

Ka qenë një ditë e ngarkuar për presidentin e SHBA Joe Biden.

Ai zhvilloi një takim në Poloni, ku u takua me i ministrat ukrainas dhe qeverinë polake, ku diskutuan më shumë për pushtimin rus ndaj Ukrainës.

Presidenti pasi mbaroi takimet e tij zyrtare, ai u ndal në stadiumin kombëtar të Polonisë për të takuar të zhvendosurit nga lufta në Ukrainë.

Ai takoi disa nga refugjatët, ku edhe bisedoi me ta dhe u tha se SHBA është në mbështetje të tyre.

Më shumë