Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Pas spanjollëve dhe britanikëve, Rama nxjerr shifrat e francezëve: 38,915 turistë francezë e kanë vizituar Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama thotë se numri i turistëve francezë që kanë vizituar vendin tonë nga janari deri në korrik, është gati dyfish më i lartë nga një vit më parë.

Rama më herët ka publikuar shifrat e turistëve britanikë që kanë vizituar vendin tonë këtë vit, 90 mijë, si dhe ata spanjollë, 18 mijë.

Postimi i Ramës:

38,915 turistë francezë e kanë vizituar Shqipërinë nga janari në korrik, dyfish më shumë se sa vitin e kaluar 19,184.

I vërtetë, plot histori, ngjyra, por mbi të gjitha informues dhe frymëzues është ky reportazh i Laurence Delpoux për lexuesit francezë

Përmes bashkëbisedimeve me aktorë të turizmit shqiptar, janë të shumta vendet dhe më të shumta arsyet të cilat renditen si domosdoshmëri për t’u vizituar, nga plazhet e jugut deri tek Përmeti e Gjirokastra

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img