Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Pas Shqipërisë, shifra të ulëta të infektimeve me Covid në Greqi edhe Maqedoni, i lartë numri i viktimave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme vendi ynë raportoi shifra të ulëta të situatës së koronavirusit, kjo edhe për shkak të numrit të ulët të testimeve. Mirëpo mesa duket kjo valë e uljes së shifrave ka përfshirë Rajonin, Greqinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në shtetin helen gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1724 infektime të reja, një numër i ulur me gati 50% nga ditët e fundit, mirëpo ka shumë viktima, plot 65.Totali i të prekurve që nga fillimi i pandemisë i ka kaluar 255 mijë ndërsa ai i viktimave po i afrohet 8 mijë.

Screenshot 20 5

Nga ana tjetër në Maqedoni të Veriut janë regjistruar 302 rste të reja dhe 41 viktima, duke e çuar në mbi 127 mijë numrin e të prekurve dhe 3716 atë të viktimave.

Screenshot 19 2

Më shumë

spot_img
spot_img