Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Pas Shqipërisë, edhe Maqedonia e Veriut arrin marrëveshjen me Pfizer, siguron 800 mijë doza të vaksinës kundër COVID-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b1057cb6c870785bafb3481895a62390

Maqedonia e Veriut ka arritur marrëveshjen me kompaninë Pfizer, duke siguruar 800 mijë doza të vaksinës kundër koronavirusit.

5850 dozat e para do të arrijnë në muajin shkurt, ndërkohë që pjesa tjetër do të arrijë në muajt në vazhdim.

“Ministri i Shëndetësisë dr. Venko Filipçe, në bisedime të drejtpërdrejta me këtë prodhues, ka siguruar vaksina për gjithë vitin 2021. Marrëveshja është definuar mëngjesin e sotëm në bisedë telefonike të ministrit Filipçe dhe përfaqësuesit të lartë të kompanisë prodhuese të vaksinave kundër Covid-19.

5850 dozat e para të vaksinave të Pfizer do të mbërrijnë në shkurt, pastaj vijon dërgesa në sasi më të madhe në mars, prill, ndërsa dinamika për gjithë vitin 2021 në mënyrë shtesë do të konfirmohet” njoftoi ministria e Shëndetësisë në Maqedoni.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img