Tirana
few clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
20 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Pas Shkodrës dhe Vlorës, Policia aksion për heqjen e kamerave “spiune” në Korçë, çmontohen 31 pajisje  

Lajme të ngjashëm

Pas Shkodrës dhe Vlorës, Policia ka ndërmarrë aksione dhe në Korçë dhe Pogradec për heqjen e kamerave “spiune” të vendosura në ambiente publike.

Bëhet me dije se gjatë aksionit janë hequr 31 kamera, ndërsa nuk dihen ende personat që i kanë vendosur. Sipas Policisë përgjegjësit do të vihen shumë shpejt para drejtësisë, ndërsa shton se kontrollet  do të vijojnë edhe në qytetet e tjera të juglindjes, si dhe fshatra.

“Në bazë të urdhrit nga drejtoria e përgjithshme e policisë për kontrollet e kamerave, të cilat janë vendosur në mënyrë të jashtëligjshme, edhe drejtoria  vendore e policisë së Korçës është duke identifikuar rastet e shkeljes.

Deri në këto momente janë hequr 31 kamera në qytetin e Korçës dhe atë të Pogradecit, ku shkelësit e ligjit do të ndiqen dhe penalisht. Kontrollet do të vijojnë edhe në qytetet e tjera të juglindjes dhe nëpër fshatra”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më shumë