Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Pas Shkodrës, Antidroga zbarkon në Krujë, arrestohen babë e bir për kultivim narkotikësh

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Babë e bir janë arrestuar nga efektivët e antidrogës në bashkëpunim me Policinë e Krujës. Në pranga janë vënë Luan Loci (babai) dhe K.Loci (i biri), pasi akuzohen për veprën penale “Kultivim të bimëve narkotike”, konkretisht kanabis sativa.

Krujë/ u arrestuan në flagrancë shtetasit Luan Loci dhe K. Loci babë e bir për veprën penale “Kultivim të bimëve narkotike”.

Sot në orët e para të mëngjesit një operacion antidrogë u zhvillua në Shkodër. Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit:

– Gjokë Foleta, 56 vjeç, Pal  Alia, 23 vjeç, Besnik  Rripa, 22 vjeç, D. Q., 17 vjeç, M.Kroni, 22 vjeçe dhe E. Gjelaj, 24 vjeçe. Gjithashtu janë shpallur në kërkim shtetasit E. Gj. dhe Rr. Rr. 

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin kultivuar bimë narkotike në një zonë malore të pyllëzuar të   fshati Gimaj, Shkodër.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img