Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Pas shkarkimit të Canit, i vjen rradha Brisida Shehajt”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Burime brenda qeverisë kanë bërë të ditur për deputetin demokrat, Kastriot Islamin, se pas shkarkimit të Shkëlqim Canit nga Ministria e Financave edhe drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj do të ketë të njejtin fat.

Islami shkruan se ishte Shehaj një nga arsyet kryesore të dështimit të Canit në krye të Financave dhe se drejtoresha e tatimeve nuk i jepte llogari ish-ministrit, për shkak të lidhjeve të forta me kryeministrin Edi Rama.

albsig

spring

“Burime brenda qeverisë thonë që largimi i Canit nga kryesimi i Ministrisë së Financave do të shoqërohet me largimin e Drejtoreshës së Tatimeve që realisht përbën një nga arsyet kryesore të dështimit të Canit në krye të Financave. Ka një pyetje të thjeshtë: përse nuk u largua më parë drejtoresha që fundosi edhe ministrin kur dihet nga të gjithë në qeveri dhe administratë që ajo e shpërfillte ministrin sepse kishte lidhje direkte me Ramën?! Ky arsyetim logjik të shtyn të mendosh se largimi i Canit dhe/ose ardhja në krye të Financave e Ahmetajt apo akoma më shume vendosja në krye të Ekonomise së zonjës Ikonomi lidhen vetëm me forcimin dhe ngushtimin e rrethit të klientelës korruptive e oligarkike të Ramës”, shkruan Islami.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img