Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Pas sherrit në emision, plas edhe në komision mes Ndreut e Salianjit: Do hash dajak! Unë bëj mundje, boks… (DEBATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas sherrit mbrëmë në emisionin e  Eni Vasilit ku dy deputetët, socialisti Pjerin Ndreu dhe demokrati Ervin Salianji nuk i kanë kursyer ofendimet dhe fyerjet ndaj njeri-tjetrit teksa po diskutonin për çështjen ‘Tahiri’, janë përplasur edhe njëherë sot në Komisionin e Sigurisë.

Sërish debati ka degjeneruar në fyerje e replika të forta. Ndreu i ka kërkuar Salianjit të “rrijë urtë” ndërsa i riu demokrat i është kthyer “mos më bëj presion”. Molla e sherrit janë bërë radarët. Në përfundim, deputetët e PD kanë braktisur komisionin.

DEBATI I PLOTË:

Ervin Salianji- Olta Xhaçkës: A ju duhet më shumë buxhet për të kontrolluar ish-repartet ushtarake që përdoren për magazinim droge? A ju duhet më shumë buxhet për të vendosur në funksion radarët?

Paulin Sterkaj: Je bilbil mali. Se vetëm për të folur ke ardhur.

Pjerin Ndreu (off record):  Mos i provoko të gjithë se do hash dajak. Ti do rrahur….

Paulin Sterkaj-Ervin Salianjit: Unë bëj mundje, boks dhe karate. Mos më bëj mua presion.

Pjerin Ndreu: Rri more urtë se je bërë provokator i keq, rri morë urtë nuk e shikon çfarë është bërë në të kaluarën.

Ervin Salianji: Nuk pyes dhe skam frikë nga asnjë bandit me ose pa pushtet!

Më shumë


spot_img
spot_img