Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
27 %
1.5kmh
0 %
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Pas sherrit me efektivët e burgut, lirohet nga qelia anëtari i grupit të ‘Avdylajve’ Saimir Gjepali

spot_img

Lajme të ngjashëm

0a3e90b9226d338f3fbee33a1045b8eb

Ditën e sotme është liruar nga qelia anëtari i grupit të ‘Avdylajve’ Saimir Gjepali.

Gjykata e Durrësit ka përcaktuar për të detyrim paraqitje.

Gjepali dhe grupi i Avdylajve disa ditë më parë kërcënuan një gardian në burgun 313. Kjo ka ndodhur pas një përplasje që ka ndodhur pas një vendimi për kontrollin e qelive të tyre, ku është gjetur një telefon. Kësisoj drejtori i përgjithshëm i burgjeve Agim Ismaili, urdhëroi tre muaj izolim për anëtarët e bandës së Avdylajve dhe për një shtetas italian, pas sherrit me efektivët e burgut.

Pas sherrit, ata u lanë në në izolim në sektorin e posaçëm.  Kujtojmë se Gjepali ishte në mesin e  25 të arrestuarve që ishin pjesë e bandës së Avdylajve dhe akuzohen për trafik droge, grup të strukturuar kriminal, pastrim parash, etj. 

Vijon…

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img