Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
1kmh
0 %
Mar
29 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Pas sherrit me biznesmenin, Boçi bën paralajmërimin e fortë: Dhuna do të jetë pjesë e fushatës zgjedhore deri me 25 prill

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d7df09655c4ece00c06e041c4ae8c3bb

Gjatë ditëve të fundit në Elbasan ka pasur dy sherre të forta që kanë bërë bujë në media, e para gjatë ditës së verës ku u përplasën militantët e PS me ata të PD pas vizitës së Ramës dhe Bashës atje.

Ndërkohë dje pedagogu Luçiano Boçi pati një përplasje fizike me biznesmenin Gjergj Luca.

Situata është agravuar dhe këtë e pranon edhe vetë kandidati pëqr deputet i PD-së, Boçi. Ai thotë se deri në 25 prill kjo përplasje, kjo dhunë do të vazhdojë.

“Në parashikimet e mia dhuna do të jetë pjesë shoqëruese e kësaj fushatë deri me 25 prill. Situata është shumë e agravuar, për shkak të shumë elementëve që ne argumentuam, ajo që duhet të bëjmë ne si qytetarë është pjesëmarrja në votime, angazhimi qytetar për të shprehur vullnetin e tij politik, jo vetëm ndaj perceptimeve që ne lëshojmë nga studio, por për shkak të programeve dhe vizioneve që do të bëjë që kjo dhunë do të sfumohet dhe në datë 25 verdikti do të jetë i pastër dhe i drejtë”- tha Boçi.

 

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img