Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Pas Shahut, një tjetër prokurore jep dorëheqjen në Prokurorinë e Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurorja Anila Galaxhni, ka dhënë dorëheqjen nga detyra që mbante në Prokurorinë e Tiranës.

Galanxhi ditën e sotme ka dorëzuar dorëheqjen e saj në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, e cila do të shqyrtohet më pas.

Ajo ka filluar karrierën e saj në sistemin e drejtësisë në vitin 2001 si prokurore e Prokurorisë së Vlorës dhe prej vitit 2005 e ushtronte funksionin në Prokurorinë e Tiranës.

Më herët edhe ish-kandidati për kryeprokuror dhe magjistrat aktual në Prokurorinë e Tiranës, Granit Shahu, dha dorëheqjen nga posti i prokurorit.

Pritet që kërkesa e tij do të shqyrtohet nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë më 18 qershor.

Granit Shahu ka qenë një ndër kandidatët për ish kryeprokuror, por u skualifikua nga vettingu.

Më shumë

spot_img
spot_img