Pas seancës maratonë, miratohet në Kuvend projektligji për buxhetin 2018

Publikuar tek: politike, më 07:11 17-11-2017 Pas seancës maratonë, miratohet në Kuvend projektligji për buxhetin 2018

Pas seancës së djeshme maratonë në parlament, mes diskutimesh e debatesh në rradhët e deputetëve, rreth orës 02.00 u miratua në parim projektbuxheti i vitit 2018.

Seanca ka nisur në orën 10.00 të mëngjesit të djeshëm dhe projektbuxheti u miratua me 75 vota pro të mazhorancës dhe 47 kundër të opozitës, ndërsa 17 deputetë abstenuan.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka kundërshtuar me forcë votimin e këtij projektbuxheti pasi sipas tij ky projekt favorizon paratë e krimit, drogës dhe kriminelëve.

Nga ana tjetër kreu i qeverisë Edi Rama tha se ky prjektbuxhet do të sjellë një rritje prej 4% të ekonomisë shqiptare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekskluzive / Plas sherri me grushte te Libra! Ben Blushi i shqetësuar, ndërhyn me urgjencë policia (Video)
Rrëfejnë tre shkrimtarët që bënë karrierë edhe në politikë, ç’ndodhte gjatë mbledhjeve të qeverisë me Ramën »
Article Logic
Execution time: 0.01163911819458
array(1) { ["section"]=> string(77) "pas-seances-maratone-miratohet-ne-kuvend-projektligji-per-buxhetin-2018-99858" }