Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Pas rizgjedhjes si kryetar partie, Luigi Soreca i shkon Bashës në zyrë dhe zbulon për çfarë diskutuan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca është takuar sot me kryetarin e rizgjedhur të PD-së, Lulzim Basha.

Përmes një shënimi në rrjete sociale, Soreca thotë se kanë folur për situatën aktuale politike në vend, në prag të legjislaturës së re e cila nis punën në shtator 2021.

Gjithashtu në këtë takim është diskutuar dhe për hapat e ardhshëm lidhur me integrimin e vendit tonë në BE.

Shënimi i plotë i Sorecës

Pas rizgjedhjes së tij si kryetar i Partisë Demokratike, u takova sot me Lulzim Bashën për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re që fillon shtatorin e ardhshëm, si dhe hapat e ardhshëm e të rëndësishëm në procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Më shumë

spot_img
spot_img