Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Pas revoltës së tregtarëve, rihapet tregu i fruta perimeve në Durrës: Si do zhvillohet puna

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tregu i fruta perimeve që u mbyll ditën e djeshme në Durrës do të fillojë të funksionojë sërish kjo pasi tregtarët u ngritën në protestë.

Rreth 300 tregtarë të këtij tregu do të punojnë në dy grupe, në ditë të ndryshme kjo pasi kushtet higjeno sanitare në treg janë jo të mira dhe rrezikohet jeta e tyre dhe e qyetarëve.

Kësisoj 150 tregtarë do të jenë në një ditë dhe 150 në ditën tjetër, për të shmangur fluksin dhe për të ruajtur distancën mes tyre.

Kujtojmë se mëngjesin e djeshëm tregtarët ndërsa kanë shkuar të nisin punën janë përballur me policinë e cila u ka njoftuar mbylljen e tregut.

Kjo ka shkaktuar revoltën e tyre të cilët nuk e kanë pranuar një vendim të tillë, që do të sillte dëme të papërballueshme financiare.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img