Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Pas rekomandimit të Komitetit të Ekspertëve, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm: S’ka më mësim online, mësimi do të zhvillohet në shkolla për klasat 1-12

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasi Komiteti Teknik i Ekspertëve rekomandoi që mësimi mund të fillonte rregullisht në shkolla, Ministria e Arsimit ka vendosur që të pranojë këtë propozim.

Ministrja Evis Kushi në një deklaratë njoftoi se të gjithë nxënësit nga klasa 1-12 do të fillojnë mësimin në shkolla duke filluar nga dita e hënë.

“Jam sot këtu për t’u njohur me një vendim të rëndësishëm, pas rekomandimit të Komitetit për rikthimin plotësisht në skenarin e parë të procesit mësimor në shkolla tona. Më në fund procesi mësimor për të gjithë nxënësit e arsimit parauniversitar nga klasa e parë në të dydmbëjdhjetën do të zhvillohet  në mjediset fizike të shkollave cdo ditë të javës.Të gjitha institucionet tona arsimore janë  gati për këtë skenar që në fillim të javës tjetër, duke ruajtur dhe respektuar rregullat e higjienës dhe distancimit fizik, sikurse janë përcaktuar qartë nga ministria e Shëndetësisë dhe e mbrojtjes Sociale”, u shpreh Kushi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img