Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Pas protestës, hapen bizneset në Lungomare, pronarët vijojnë kërkesën për shtyrjen e orës policore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë hapur bizneset ditën e sotme në Lungomare të Vlorës. Edhe pse bizneset janë hapur dhe puna vijon normalisht, pronarët vijojnë të kërkojnë që të shtyhet ora policore.

Ata kanë kërkuar që ora policore të shtyhet deri në 02:00, ndërsa muzika të lejohet por në ritme të ulta, duke mos shqetësuar as pushuesit e tjerë.

Mbetet për tu parë sesa do të merren parasyshë kërkesat e tyre nga qeveria. Kujtojmë që ditën e djeshme Komiteti Teknik i Ekspertëve u shpreh se nga ora 22:00, muzika do të lejohet deri në 23:00.

Më shumë

spot_img
spot_img