Pas “planit me 5 PIKA” për ekonominë, Basha publikon “4 HAPAT” për shëndetësinë: Të rriten urgjent testimet

Publikuar tek: politike, më 14:27 25-10-2020 Pas “planit me 5 PIKA” për ekonominë, Basha publikon “4 HAPAT” për shëndetësinë: Të rriten urgjent testimet

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se numri i testimeve duhet të rritet për zbuluat rastet me Covid.

Me anë të një postimi në ‘twitter’ Basha ka publikuar '4 hapat' që duhen të merren urgjentë për t'i ardhur në ndihmë shëndetësisë dhe shqiptarëve.

“Rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për mjekimin në shtëpi kundër Covid, bonusi i premtuar dhe angazhimi i të gjithë mjekëve e infermierëve dhe shtimi i kapaciteteve spitalore janë 4 hapa URGJENTË në ndihmë të shëndetësisë dhe shqiptarëve të lënë në mëshirë të fatit,” shkruan Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tetë muaj në përballje me pandeminë, Manastirliu motivon stafin e Infektivit dhe njofton hapjen e Spitalit 'COVID 3': Sapo të jetë e nevojshme do…
Veliaj i kthehet Metës: Mbron gjobë-mediat që ngrihen me trafikun e drogës dhe sulmon troç-mediat që hetojnë trafikun e pasaportave »
Article Logic
Execution time: 0.012804985046387
array(1) { ["section"]=> string(108) "pas-planit-me-5-pika-per-ekonomine-basha-publikon-4-hapat-per-shendetesine-te-rriten-urgjent-testimet-225089" }