Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Pas përplasjeve, Hashim Thaçi vjen në Tiranë dhe ulet për kafe me Edi Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60948e3b5cd29fb008806b3d22b35f89

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama janë takuar sot në një prej lokaleve të Tiranës.

Takimi ka qenë krejtësisht privat dhe palët janë munduar ta mbajnë atë larg vëmendjes së mediave.

Rama dhe Thaçi janë ulur për kafe me njëri-tjetrin në një kohë kur marrëdhëniet mes Tiranës dhe Prishtinës janë në një moment të vështirë. Dje, kryeministri shqiptar deklaroi në “Studio e Hapur” se nuk i merr dorën askujt për të folur për Kosovën ndryshe nga kërkesat që i vijnë nga Prishtina.

Hashim Thaçi do të jetë mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ku sigurisht do të pyetet edhe për përplasjet e fundit me Shqipërinë. 

Më shumë

spot_img
spot_img