Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Pas përfundimit të Asamblesë së PS, Damian Gjiknuri tregon se çfarë u vendos

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste. Pas përfundimit ka folur edhe sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri.

Gjiknuri u shpreh se në pjesën e dytë të sensionit në Asamble kishte të bënte me pjesën organizative, ku u miratuan disa akte.

“Ishte një mbledhje ku u prezantuan ndryshimet në PS. Në lidhje me procesin deri në periudhën e zgjedhjeve vendore. Pjesa e dytë kishte të bënte me pjesën organizative, ku u miratuan disa akte. Nuk pati asnjë kundërshtim. Këtë javë fillon zbritja në terren e procesit për kandidatën e degëve.

Porcesi dhe zbritja në terren, një pores i hapur që e ndejk kush do të ketë platëforma kumunikimi.

Në nivel vendor që do përfundoj në fund të qershorit. Në të gjitha degët dhe  më vonë do të jetë krijimi i strukturave elektoral dhe ngritja e strukturave” tha Gjinuri.

Më shumë
spot_img
spot_img