Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Pas përfundimit të Asamblesë së PS, Damian Gjiknuri tregon se çfarë u vendos

Shkruar nga Newsbomb
Pas përfundimit të Asamblesë së PS, Damian Gjiknuri tregon

Ka përfunduar Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste. Pas përfundimit ka folur edhe sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri.

Gjiknuri u shpreh se në pjesën e dytë të sensionit në Asamble kishte të bënte me pjesën organizative, ku u miratuan disa akte.

“Ishte një mbledhje ku u prezantuan ndryshimet në PS. Në lidhje me procesin deri në periudhën e zgjedhjeve vendore. Pjesa e dytë kishte të bënte me pjesën organizative, ku u miratuan disa akte. Nuk pati asnjë kundërshtim. Këtë javë fillon zbritja në terren e procesit për kandidatën e degëve.

Porcesi dhe zbritja në terren, një pores i hapur që e ndejk kush do të ketë platëforma kumunikimi.

Në nivel vendor që do përfundoj në fund të qershorit. Në të gjitha degët dhe  më vonë do të jetë krijimi i strukturave elektoral dhe ngritja e strukturave” tha Gjinuri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese