Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas operatorëve turistikë, nesër nis vaksinimi për një tjetër kategori të riksuar, ja kush përfiton

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e nesërme pritet të fillojë procesi i vaksinimit për shoferët e taksive, të cilët qarkullojnë në të gjithë zonat e kryeqytetit.

Lajmi është konfirmuar nga Sindikata e Taksive, e cila shkruan se mëngjesin e së martës në stadiumin “Air Albania” shoferët e taksive do të marrin vaksinën ruse Sputnik V anti-Covid-19.

Vaksinimi i kësaj kategorie, vjen menjëherë pas imunizimit  të operatorëve turistike në të gjithë vendin tonë. Shoferët e taksive bëjnë p]jesë tek grupet e riskuara, të cilat punuan pjesërisht edhe gjatë periudhës së pandemisë. 

Postimi i plotë i sindikatës së taksive:

NJOFTIM

Të nderuar koleg!

Sindikata Shqiptare e Taksive ështe njoftuar nga Ministria e Shëndetësisë se bashku me Komitetin e Ekspertëve, e kane vendosur Transporti Publik te fillojë Vaksinimi ku Grupi i pare te jenë drejtuesit e TAKSIVE.

Neser me date 01-06-2021Ora 09.00 tek Stadiumi ARENA KOMBTARE perball Koin fillon Vaksinimi i Shoferave te Taksive, dhe kush ka kontrate pune ta paraqesë ate dhe ben vaksinen.

Vaksine eshte SPUTNIK V.Ju bëjme thirrje te gjithve qe te lajmrojnë njeri tjetrin ku ne kemi lajmruar edhe me ane te Televizioneve,per arsye se kemi vetem dy ditë afat pastaj jane grupet tjeraListen e Taksive e kemi derguar,të gjithë e kanë emrin tek Min.Shendetsisë.

Sindikata Shqiptare e Taksive Kryetar

Bilbil Cara

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img